Pasja informatyki

Swoją przygodę z dziedziną Informatyki rozpocząłem jeszcze w latach 90-tych XX wieku, kiedy jako licealista samodzielnie wykonałem osiedlową sieć teleinformatyczną, pozwalającą współdzielić „szerokopasmowe” – na tamte czasy, łącze internetowe o przepustowości 64kb/s.

Zainteresowania technologiami informatycznymi były drogowskazem zdobywanych kompetencji oraz wykształcenia.

Jestem absolwentem wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej na kierunku „Systemy i sieci komputerowe”.

Ukończenie kierunku informatyka dało mi wiedzę i umiejętności w zakresie: samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów informatycznych, przygotowania, realizacji i weryfikacji projektów informatycznych, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi, zgłębienia technicznych aspektów obsługi sprzętu informatycznego i oprogramowania, oraz szybkiej adaptacji do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości informatycznej.

Pracę w branży IT rozpocząłem już w 1999 roku, będąc zatrudnionym w pełnym wymiarze godzin w Rzeszowskiej firmie komputerowej Arma Sp. z o. o. Szybko okazało się, że praca etatowa to za mało by móc rozwijać się we własnym tempie, dlatego w roku 2001 wystartowałem z własną działalnością gospodarczą, która pozwoliła mi zakończyć stosunek pracy z dotychczasowym pracodawcą.

Nabycie zarówno teoretycznej jak i praktycznej wiedzy technicznej z zakresu inżynierii systemów informatycznych, ukształtowanej nawykami ułatwiającymi dalszy rozwój kwalifikacji w zakresie informatyki oraz opanowanie warsztatu niezbędnego w pracy inżyniera systemów informatycznych, stanowi mocny fundament do świadczenia usług informatycznych zwłaszcza pośrednictwem sieci Internet.